Załóż nowe konto

Nie ma produktów w koszyku


1. Zakres ważności regulaminu

Regulamin sklepu obowiązuje zarówno firmę Alerybka jak również jej klientów w momencie złożenia zamówienia przez klienta i wysłania potwierdzenia akceptacji zamówienia przez Alerybkę.

2. Produkty transakcji

Wszystkie produkty oferowane w sklepie Alerybka.com.pl są fabrycznie nowe. Każdy z produktów spełnia niezbędne warunki do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej (certyfikaty, normy bezpieczeństwa – dostępne u producenta). Zawartość Sklepu Internetowego Alerybka.com.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

3. Ceny

Wszystkie ceny prezentowane w sklepie podane są w PLN brutto i zawierają podatek VAT, mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w  myśl Kodeksu Cywilnego. Pracownicy sklepu dokładają wszelkich starań aby oferta produktów prezentowana na stronie internetowej była aktualna. W przypadku, gdyby któryś z zamówionych produktów posiadał nieprawidłową cenę - klient po złożeniu zamówienia zostanie o tym poinformowany i we współpracy z pracownikiem sklepu uzgodni satysfakcjonujące rozwiązanie lub anuluje zamówienie na produkt.

4. Sposoby składania zamówień

Składanie zamówień przez stronę internetową; Zamówienia przez Internet można składać przez 24h, 7 dni w tygodniu za pośrednictwem strony internetowej www.alerybka.com.pl. W przypadku przyjęcia zamówienia do realizacji otrzymają Państwo e-mail z potwierdzeniem i podsumowaniem zamówienia.

5. Dostępność i czas realizacji

Optymalny czas realizacji zamówienia to: 3 dni od daty wpłynięcia środków na konto firmy. Większość produktów jest dostępna w ciągłej sprzedaży, jednak może zdarzyć się, że ze względu na dużą sprzedaż lub nieprzewidzianą sytuację, mogą wystąpić chwilowe braki lub opóźnienia w dostawie, wtedy czas oczekiwania może się wydłużyć. W przypadku niemożności zrealizowania zamówienia z powodu braku na magazynie, klient zostaje niezwłocznie poinformowany drogą elektroniczną.

6. Dostawa

Dostawa produktów zamawianych w sklepie alerybka.com.pl realizowane są na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Towary dostarczane są przy udziale: Poczty Polskiej – cennik opublikowany na stronie www.poczta-polska.pl Firmy Kurierskiej – tabelka poniżej. Przy odbiorze zamówienia Klient zobowiązany jest do sprawdzenia, czy przesyłka nie posiada uszkodzeń powstałych podczas transportu a także czy jest zgodna z zamówieniem. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia, spisanie protokołu reklamacji jest podstawowym warunkiem rozpatrzenia reklamacji.
Towary dostarczane są przy udziale:
Poczty Polskiej -cennik opublikowany na stronie www.poczta-polska.pl
ekonomiczna priorytetowa

do 1kg 9,50 zł 11,00 zł
do 2kg 11,00 zł 13,00 zł
do 5kg 13,00 zł 14,50 zł
do 10kg 18,00 zł 20,50 zł
do 15kg 21,00 zł 25,00 zł
do 20kg 26,00 zł 35,00 zł
do 30kg 30,00 zł 43,00 zł

Firmy Kurierskiej – cennik wkrótce zostanie opublikowany,
przesyłka konduktorska - koszt 28zł.

7. Odbiór osobisty

Istnieje możliwość odbioru zamówienia w naszej siedzibie w Krakowie przy ul. Facimiech 11/2 (mapka dojazdu - kliknij"). Po skompletowaniu zamówienia Klient jest informowany drogą telefoniczną lub e-mailową o możliwości odbioru towaru i jest zapraszany po odbiór. Nie ma możliwości wcześniejszego odbioru towaru jak tylko po otrzymaniu potwierdzenia ze strony sklepu. Przy odbiorze Klient zobowiązany jest do sprawdzenia, czy zakupiony towar nie posiada uszkodzeń i czy jest zgodny z zamówieniem.

8. Sposoby zapłaty

- przelewem - na poniższy numer konta: 58 1090 2053 0000 0001 0902 7655 Ale Rybka Sklep zoologiczny W tytule przelewu: IMIĘ i NAZWISKO oraz NUMER ZAMÓWIENIA.
- zapłata przy odbiorze osobistym w naszej siedzibie w Krakowie przy ul. Facimiech 11/2

9. Gwarancja

Przy zakupie towaru objętego gwarancją producenta załączana jest wypełniona karta gwarancyjna. W razie awarii urządzenia w czasie trwania gwarancji Klient zobowiązany jest skontaktować się z najbliższym serwisem podanym w karcie gwarancyjnej lub na stronie internetowej producenta/dystrybutora lub z obsługą sklepu. Gwarancja nie daje Kupującemu prawa do żądania zwrotu utraconych zysków związanych z uszkodzeniem urządzenia. Koszty wysyłki zwrotu gwarancyjnego nie ponosi sklep Alerybka. Koszt wysyłki zwrotu gwarancyjnego ponosi Klient (Kupujący).

10. Zwroty

Klient ma prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni kalendarzowych od daty odbioru pod warunkiem iż towar będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone, towar nie będzie nosił jakichkolwiek śladów używania. Koszt odesłania towaru ponosi Klient. Towar przesłany z opcja za pobraniem nie będzie odbierany. Przy zwrocie Klient musi podać swoje imię, nazwisko, adres, numer zamówienia oraz informację, czy zwrotu pieniędzy mamy dokonać przelewem na rachunek bankowy, czy przekazem pocztowym. Towar zwrócony przez Klienta jest sprawdzany przez naszych pracowników, jeżeli nie zostanie zachowany jeden z powyższych warunków lub towar jest uszkodzony mechanicznie, towar odsyłany jest do Klienta na jego koszt. Za zwrócony towar Sprzedawca zwraca pieniądze na rachunek bankowy podany przez Kupującego w terminie do 14 dni. Zwrotowi nie podlegają koszty poniesione pierwotnie za wysłanie przesyłki. Dodatkowo w przypadku przelewu na konto od kwoty zwrotu zostaną odliczone koszty wykonania przelewu.

11. Reklamacje towaru

W razie awarii urządzenia w czasie trwania gwarancji Klient zobowiązany jest skontaktować się z najbliższym serwisem podanym w karcie gwarancyjnej lub na stronie internetowej producenta/dystrybutora lub z obsługą sklepu. Wszelkie reklamacje Klienta będą rozpatrywane tylko i wyłącznie w oparciu o zamówienie złożone na stronie sklepu. Firma Alerybka nie bierze odpowiedzialności wobec firm lub osób trzecich z tytułu szkód szczególnych, pośrednich lub wtórnych, wynikłych w trakcie użytkowania oferowanych przez nas produktów. Odpowiedzialność za szkody powstałe z nieprawidłowego funkcjonowania produktów użytkowanych zgodnie z ich instrukcją obsługi ogranicza się do warunków gwarancji określonych przez producenta, dystrybutora lub importera danego produktu lub towaru, o ile na ten produkt lub towar jest udzielana gwarancja. Reklamacje dotyczące żywego towaru nie będą przyjmowane.

12. Ochrona danych

Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Alerybka z siedzibą przy ul. Facimiech 11/2 w Krakowie danych osobowych zawartych w zamówieniu, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od firmy oraz innych podmiotów zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Podanie danych jest dobrowolne, a ponadto każdemu użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

13. Ogólne informacje

Wszystkie zdjęcia oraz znaki towarowe użyte przez Alerybka są wykorzystane jedynie w celach informacyjnych i pozostają własnością producentów. Sklep internetowy Alerybka zastrzega sobie prawo do ewentualnych błędów. Sklep Alerybka nie wypożycza oferowanych produktów do testowania i z tego powodu Klient nie może odstąpić od umowy kupna.